Θεσσαλονίκη: Νίκη της “μπασκετικής” Εθνικής στο φιλικό με το Πουέρτο Ρίκο με 67-65 – Εικόνες

Δείτε φωτογραφίες μετά την νίκη της Εθνικής Ελλάδας Μπάσκετ

Parallaxi
θεσσαλονίκη-νίκη-της-μπασκετικής-ε-1189883
Parallaxi

Ένα δεκάλεπτο χρειάστηκε μονάχα για να παίξει σαν… Ελλάδα το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα της χώρας μας, ανατρέποντας την κατάσταση στην τελευταία περίοδο επί της μαχητικής αντιπάλου της, παίρνοντας έτσι το ροζ φύλλο αγώνα μπροστά στη κατάμεστη Πυλαία με σκορ 67-65!

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι και «χτυπώντας» σε πρωτεύον και δευτερεύον αιφνιδιασμό είχαν το πάνω χέρι στο σκορ από το ξεκίνημα κιόλας του ματς.

Το τάιμ άουτ του Βασίλη Σπανούλη φάνηκε πως «αφύπνισε» τους διεθνείς μας, οι οποίοι πήγαν σε πιο ορθολογικές επιθέσεις στοχεύοντας το «ζωγραφιστό», ταΐζοντας με επιτυχία τους Μήτογλου και Παπαγιάννη. Κάτι που είχε ως αποτέλεσμα η «γαλανόλευκη» να ροκανίσει σταδιακά τη διαφορά, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια πίσω στο σκορ με 4 πόντους για το 32-36.

Τα δεκάλεπτα: 15-20, 32-36, 48-58, 67-65