Τεράστια νίκη του ΠΑΟΚ με 2-1 κόντρα στην Άιντραχτ

Parallaxi
τεράστια-νίκη-του-παοκ-με-2-1-κόντρα-στην-1066230
Parallaxi

Ο ΠΑΟΚ υποδέχτηκε στην κατάμεστη Τούμπα την Άιντραχτ Φρανκφούρτης για την 2η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Europa Conference League.

Ο Δικέφαλος βρήκε πρώτος δίχτυα με τον Σαμάτα στο 16′ όμως το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ, καθώς ο επιθετικός των «ασπρόμαυρων» ήταν εκτεθειμένος για λίγα μόλις εκατοστά!

Οχτώ λεπτά μετά το γκολ που πέτυχε ο Ζίβκοβιτς με αριστουργηματική εκτέλεση φάουλ, μέτρησε κανονικά και έτσι ο ΠΑΟΚ έκανε το 1-0.

Στην επανάληψη η Άιντραχτ κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Μαρμούς στο 68′ μετά από τραγικό λάθος του Κουλιεράκη.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Κουλιεράκης πήρε το… αίμα του πίσω για το λάθος που έκανε και έφερε την ισοφάριση.

Μετά από εκτέλεση φάουλ, οι παίκτες της γερμανικής ομάδας δεν απομάκρυναν την μπάλα και ο διεθνής στόπερ που καιροφυλακτούσε έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για να κάνει το 2-1 και να χαρίσει τη σπουδαία νίκη στον ΠΑΟΚ.

Ο Δικέφαλος ανεβαίνει στους 6 βαθμούς και παραμένει στην πρώτη θέση του ομίλου του με 2 νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια.