Κύπελλο στον ΠΑΟΚ: Νίκησε την ΑΕΚ με 2-0

Χαρές και πανηγύρια για τους οπαδούς της ομάδας.

Parallaxi
κύπελλο-στον-παοκ-νίκησε-την-αεκ-με-2-0-321930
Parallaxi

Νικητής στον μεγάλο τελικό του Κυπέλλου Ελλάδος αναδείχθηκε ο ΠΑΟΚ με σκορ 0-2, μετά το γκολ που σημείωσε ο Βιεϊρίνια στο 65ο λεπτό και το δεύτερο τέρμα από τον Πέλκα στις καθυστερήσεις.

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης νίκησε την ΑΕΚ απόψε στο ΟΑΚΑ και πανηγυρίζει πλέον ως Κυπελλούχος Ελλάδος για το 2018.

Μάλιστα, νωρίτερα κατά τη διάρκεια του αγώνα, ο ΠΑΟΚ έχασε την ευκαιρία να ανοίξει το σκορ με πέναλτι που έχασε ο Πρίγιοβιτς απέναντι στον τερματοφύλακα της ΑΕΚ, Βασίλη Μπάρκα.

Ήδη οι οπαδοί της ομάδας ξεκίνησαν τους πανηγυρισμούς και κατευθύνονται προς τον Λευκό Πύργο.

Ωστόσο, δεν έλειψαν οι μικροσυμπλοκές μεταξύ των οπαδών των δύο ομάδων νωρίτερα μέσα στη μέρα, με το πιο ακραίο περιστατικό να σημειώνεται όταν οπαδοί της ΑΕΚ πυρπόλησαν αυτοκίνητο-φορτηγάκι οπαδών του ΠΑΟΚ στο οποίο επέβαιναν άνθρωποι.

Διαβάστε σχετικά: Μπαρούτι μυρίζει η Αθήνα-Έκαψαν αυτοκίνητο οπαδών του ΠΑΟΚ